resturacje

Jeżeli pragniesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Typowe posiłki są nadzwyczaj obfite oraz wielokrotnie zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie odrobinę, żeby odkryć, że są w rzeczywistości smaczne oraz warte kilku kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi artykułami które spożywają na co dzień jest chleb i lokalna kiełbasa.

restauracja przy Rynku Kraków   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednakowoż kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z zachwycającego chleba i pysznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest non stop wzbogacane o nowe smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w stereotypowej krajowej kuchni?

W najwyższym stopniu sztampowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Krakow Restaurant

Skąd krajowa kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odkryć w rzeczy samej przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem rozmaitych, czasami egzotycznych smaków.
•    Oprócz sztampowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, apetyczna oraz czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje i weselić się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *